• 17.10.2019
  • י״ח בתשרי תש״פ
  • שבת פרשת מטות
  • English

אברהם בן יעקב

מדי שבוע, מתפרסם בעלון השבועי שלנו מדור ובו ראיון קצר עם חבר קהילה, אנו מביאים כאן מבחר ראיונות מהשנתיים האחרונות. גלו לנו גם אתם את הפנים שמאחורי הסידור!

פני שבת -חברי קהילה מדברים
IMG_0141

אברהם בן יעקב

שותפים לחיים המשותפים: אני גרוש שחי עם בת זוג בשם גלית , יש לי ארבעה ילדים גדולים ואני מתגורר בראשון לציון.

עיסוק בימי חול: אני עסוק מאוד ואני לא ממש יודע במה ?

למה בית תפילה?: בעברי הייתי דתי , חונכתי בבית ספר דתי בו התפללתי בבית כנסת רגיל ולא הרגשתי חיבור אל הדת שאותה פגשתי כילד, אז חזרתי בשאלה. לפני כמה שנים נתקלתי בבית תפילה בנמל תל אביב, ואני עם כל מי שהיה אתי, נעצרנו ונשארנו עד סוף התפילה ונדהמתי. נמשכתי מאוד לאווירה ולדרך בה הועברו התכנים , הגעתי לאחר מכן לבית תפילה ישראלי ושם פגשתי את אסטבן ואת הקהילה ומשם זה רק לקח אותי יותר ויותר.

ניגון או תפילה אהובים: הכל , במיוחד “מזמור לדוד” בנוסח ספרדי  ו”רפא צירי” , אני זוכר את יום הכיפור הראשון שלי יחד עם הקהילה , נכנסתי ושמעתי שתי זמרות תותחיות (עתליה ורומינה) וזה היה מדהים. אני בדרך כלל לא מצליח לשבת הרבה זמן במקום, ובאותו יום כיפור לא היתה לי בעיה לשבת כל היום בתפילה.

פינוק של שבת : ביקורים הדדיים של ילדי, לפעמים אצלנו ולפעמים אצלם .

מסר לקהילה : אני חושב שבתור קהילה שתורמת רבות לחברה הישראלית במגוון תחומים עלינו לעזור ולחזק את נושא ניצולי השואה בארץ , הם הראשונים אליהם צריך לגשת ולטפל , את הנושא הזה העלתי עוד בנסיעה הקהילתית שאורגנה לפולין.

תגים:
עזרה וינברג

עזרה וינברג

אוון ורטהיים

אוון ורטהיים

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2019
  • בניית אתר: felix007.co.il