• 17.10.2019
  • י״ח בתשרי תש״פ
  • שבת פרשת מטות
  • English

הרב אסטבן גוטפריד

מייסד עמית ומנהל

אסטבן גוטפרידהרב אסטבן גוטפריד נמנה עם מייסדי “בית תפילה ישראלי” ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם.  אסטבן נולד בבואנוס איירס שבארגנטינה ב-1965. הוא גדל  בבית מסורתי וציוני, והתחנך בבתי-ספר יהודיים ובתנועת הנוער של התנועה המסורתית, שם התוודע לחיי קהילה עשירים, ומשמעותיים. חותם עמוק במיוחד טבע בו רב הקהילה ומייסד בית המדרש לרבנים באמריקה לטינית הרב מרשל מאייר, אתו הוא למד במסגרות שונות , ואשר הפך למודל ומקור השפעה בחייו.

אסטבן עלה לארץ ב-1983 ולמד במכינה למדעי הרוח באונ’ תל אביב, ובבתי הספר למשחק “בית צבי” ו”ניסן נתיב”, ובבית הספר למחזאים של ה-Royal Court Theater בלונדון. בתום לימודיו, ובמשך כ-20 שנה היה דמות פעילה בתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה בארץ, כשחקן, מחזאי, במאי ותסריטאי. בין השאר כתב ושיחק  בסרט   “נקמתו של איציק פינקלשטין” אשר זיכה אותו ב-7 פרסי “אופיר”, כולל שניים אישיים כשחקן וכתסריטאי.

ב-2004, הקים יחד עם רני יגר, יואב רוזנברג, עזרי טרזי ואלישבע גרינבאום את “בית תפילה ישראלי”, הקהילה היהודית הליברלית העצמאית הראשונה בתל אביב, שהפכה עם השנים לארגון להתחדשות יהודית המקיים לצד חיי הקהילה, פעילות חינוכית ופעילות חוויתית יהודית-ישראלית במרחב הציבורי בתל אביב, בבתי ספר, בצה”ל ומשמש גם מודל ומשאב לקהילות תפילה חדשות.

בעקבות העיסוק הרבני במנהיגות בית תפילה ישראלי, פנה אסטבן ללימודי רבנות בתוכנית השיראלית לרבנות של HUC (היברו יוניון קולג’) בירושלים. ב-2012  קיבל את ההסמכה לרבנות מטעמם.

אסטבן נמנה עם מייסדי רשת הקהילות להתחדשות יהודית וחבר בצוות המרכז של הרשת, המאגדת למעלה מ-40 קהילות תפילה ישראליות חדשות שאינם משוייכות לזרמים הדתיים.

אסטבן גוטפריד מתגורר בתל אביב, נשוי לרות ואב למאיה וטובי.

חזרה
  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2019
  • בניית אתר: felix007.co.il