בר ובת מצווה בבית תפילה ישראלי

"ישנן שתי ירושות יציבות אותן אנו מעניקים לצאצינו. האחת היא שורשים. השניה היא כנפיים"

שנת בת ובר המצווה היא יציאה למסע אישי ומשפחתי. 

 

כל אדם בקהילה הוא אדם במסע, מנסה ליישב את התובנות של מה זה להיות אדם בוגר בעולם, מה המשמעות לשייכות לעם היהודי בעבר ובהווה, ואיך מכל זה הוא מעצב את העתיד.  גם ילדינו צועדים את הדרך הזו. המדרש מלמד אותנו שהתורה ניתנה באש וב”אש” היא אמורה להיות מועברת מאדם לאדם, מדור לדור. את האש הזו, המחזיקה את התרבות והמסורת שלנו אנחנו מבקשים לטעת בלבבות הילדים, תוך כדי חקירה ביקורתית ויצירתית של מסריה בימינו.  אנחנו מזמינים את ילדינו לשאול, להתווכח, להתאהב ולמצוא את הקול שלהם במסע בתרבות היהודית. הנפתח לעיניהם.

הצהרה הדדית 

טקס בת/בר המצווה הוא תחילתו של מסע,  הוא רגע של הצהרה – בגרתי והנה אני שותף למסע כמו גם הצהרה של הקהילה כי היא מתרחבת, מפנה מקום, רואה ושומעת את בת/בן המצווה. שנת המצווה היא ההזדמנות לבחון כמתבגר וכמשפחה מה הם מעגלי הזהות והשייכות אליהם אני מחובר/ת ושואפ/ת להתחבר: מעגלים של תרבות, מסורת, מחויבות חברתית, חירות, שייכות לקהילה ולעם ואחריות אישית.

נקודה בזמן 

טקסי בר ובת המצווה, ככל טקסי מעבר, תפקידם לציין נקודת זמן – מעל הזמן – המסמלת את השינוי בין שני מצבים אישיים וחברתיים. כל טקס משקף את האמונות, הערכים ותפיסת העולם של התרבות בה הוא מתקיים. טקס בר ובת מצווה הם הזדמנות להתחבר לערכים, לתרבות ולארגז הכלים הגדול של המורשת היהודית.כל אדם בקהילה הוא אדם במסע, מנסה ליישב את התובנות של מה זה להיות אדם בוגר בעולם, מה המשמעות לשייכות לעם היהודי בעבר ובהווה, ואיך מכל זה הוא מעצב את העתיד.  גם ילדינו צועדים את הדרך הזו. המדרש מלמד אותנו שהתורה ניתנה באש וב”אש” היא אמורה להיות מועברת מאדם לאדם, מדור לדור. את האש הזו, המחזיקה את התרבות והמסורת שלנו אנחנו מבקשים לטעת בלבבות הילדים, תוך כדי חקירה ביקורתית ויצירתית של מסריה בימינו.  אנחנו מזמינים את ילדינו לשאול, להתווכח, להתאהב ולמצוא את הקול שלהם במסע בתרבות היהודית. הנפתח לעיניהם.

אז מה מיוחד בטקס בר ובת מצווה בבית תפילה ישראלי?

הטקסים של בית תפילה ישראלי משלבים בין מסורת לחידוש, בין יהודי לישראלי, בין האישי לקהילתי ומלווים בשירה, מוסיקה וריקודים.

את הטקסים מובילים רבני הקהילה ומנחים נוספים, יחד עם מוסיקאים מקצועיים אשר להם ניסיון רב ביצירת חוויה קהילתית, פתוחה, סוחפת ומזמינה לקהל הרחב.

חגיגת בת / בר מצווה בבית תפילה ישראלי מורכבת מתהליך לימוד מעמיק, ביטוי אישי ומשפחתי ייחודי,  וחיבור משמעותי למסורת היהודית ולתרבות הישראלית העכשווית, בטקס שוויוני ומוסיקלי.

טקסי בר ובת מצווה בבית תפילה ישראלי מותאמים באופן אישי לכל משפחה ומשפחה ובאים להפגיש בין המשפחה למקום המגע שבין הזהות היהודית והישראלית. החוג, יחד עם הלימוד הפרטני וההזמנה לעיצוב הטקס באופן אישי – מהווים יחד את שלושת המרכיבים של תהליך הבר/בת מצווה בבית תפילה ישראלי.

אנחנו מזמינים אתכם לצאת איתנו למסע…

לפרטים נוספים, הרשמה וקביעת פגישה