• 8.12.2019
  • י׳ בכסלו תש״פ
  • שבת פרשת מטות
  • English

אולהים והמפץ הגדול – ערב השקה עם פרופ’ דניאל חנן מט

פרופ’ דניאל מט, מי שאחראי ליצירה המונומנטלית של תרגום כל הזהר לאנגלית, מתארח בבית תפילה ישראלי לרגל השקת ספרו החדש בעברית “אלהים והמפץ הגדול” – גילוי ההרמוניה שבין מדע לרוחניות

  • אולהים והמפץ הגדול – ערב השקה עם פרופ’ דניאל חנן מט

ביום שני ה-25.11.19 בשעה 20:00, לאחר בית המדרש “מסע לחילוניות” נקיים ערב השקה מיוחד של פרופסור דניאל מט “אלוהים והמפץ הגדול – גילוי ההרמוניה שבין מדע לרוחניות”

על הספר:

בתרבות של ימינו משמשת תיאוריית “המפץ הגדול” כמיתוס הבריאה המדעי. לרבים היא המירה את האמונה באלוהים בורא עולם, אמונה מכוננת המעניקה משמעות לחיים, באמונה במדע ובטכנולוגיה. אך על השאלה מה מעניק המדע יש לענות בכנות: קִדמה בכל תחום פרט לאחד, המשמעות האולטימטיבית של החיים.

אלוהים והמפץ הגדול מקיים דיאלוג בין שני תיאורי הבריאה, זה המקראי וזה המדעי.הוא ממזג באופן מקורי תובנות של הגישות המסורתיות ללימוד התורה, במיוחד קבלהוחסידות, יחד עם התובנות העכשוויות של הפיזיקה והקוסמולוגיה. בין היתר הוא בוחןכיצד תיאוריית המפץ הגדול מאתגרת אותנו לדמיין מחדש את אלוהים וגם איך היא עוזרת לנו לגלות ממד רוחני, כזה שבכוחו להחזיר לחיינואת תחושת הפליאה וההשתאות.

הדילוג בין העולמות, הדיון הבהיר במושגים כמו “איִן”ורִיק קוואנטי, שבירת הכלים ושבירת הסימטריה – כל אלה הופכים את אלוהים והמפץהגדול לחוויה מאלפת בעבור אלה שמבקשים לדלות את הטוב שבכל עולמות הדעת.

דניאל חנן מטשימש כפרופסור בברקלי, קליפורניה, וגם לימד באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא פרסם כ-15 ספרים, ובהם“לב הקבלה” שראה אור בעברית. הישגו העיקרי הוא תרגומו לאנגלית של ספר הזוהר, The Zohar: Pritzker Edition, המלווה בהערותיו. מהדורה רבת-כרכים זו זכתה לשבחים על היותה “תרומה מונומנטלית להיסטוריה של מחשבת ישראל”.

“דניאל מט מאחד את היהדות מחדש. חיבור חד-פעמי העושה שלום אמת בין אמונה ומדע, בין מיסטיקה לפסיכולוגיה, ומתווה דרך של זהב לעתיד לבוא”.

דב אלבוים

ספר שהוא שיחה מרתקתבין המדע והיהדות, בעיקר זו המיסטית, בשאלת השאלות איך נוצר היקום שלנו, איזו מוזיקה רוחניתנוצרת בהפגשה הזו וכיצד כל זה מזמין אותנו להגביר בעולמנו את תחושת החיים והפליאה“.

ד”רמלילה הלנראשד

הסוכה הגדולה בנמל – 2019 – סיכומים ותודות

קבלות שבת מוזיקליות מדי יום שישי

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2019
  • בניית אתר: felix007.co.il