• 11.12.2019
  • י״ג בכסלו תש״פ
  • שבת פרשת מטות
  • English

בר ובת מצווה שוויונית ומוזיקלית

בר ובת מצווה בבית תפילה ישראלי: בואו לחגוג בדרך המאפשרת תהליך לימוד מעמיק, ביטוי אישי ומשפחתי ייחודי וחיבור משמעותי למסורת היהודית ולתרבות הישראלית של היום, בטקס מוסיקלי ושוויוני.

קישור לכתבה

בית תפילה ישראלי רואה את בר/ בת המצווה כטקס מעבר משמעותי הן בחיי הנערים והנערות  והן בחיי המשפחה כולה, ואנו מציעים תהליך ייחודי וחוויה יהודית- ישראלית בלתי נשכחת לכל המשפחה הכוללת טקס מוזיקלי, שוויוני ומרגש. הטקס מתקיים באולם שלנו בתל אביב או במיקום אחר.

אנו מציעים מגוון לקראת טקס בר/ בת מצווה, המשלב לימוד משותף עם בני המצווה בנושאים כללים כגון זהות יהודית- ישראלית, אחריות ומנהיגות, כל זאת תוך הרכשת מושגי יסוד ביהדות.

תכנית לימודי בר המצווה בנויה מיחידות לימוד קצרות על מנת לספק גיוון וטריגרים חדשים בכל מפגש עם בני המצווה.

תכנית בני המצווה בבית תפילה ישראלי כוללת:

חוג בני ובנות המצווה

החוג כולל לימוד משותף בנושאים שונים: מושגי יסוד ביהדות ובתרבות ישראל, תכנים מרכזיים של חגים ומועדים תוך הענקת קישור אקטואלי למציאות הישראלית ובחינת היבטים תרבותיים ואוניברסאליים למקורות. זאת, במטרה לפתוח צוהר לעולם היהודי ולשנות במקצת את דפוס המחשבה עליו. אנחנו פותחים כשני מחזורי קורס בשנה.

קריאה בתורה, הכנת דבר התורה והדרשה

במקביל, אנו מקיימים לימוד של הקריאה בתורה בטעמי המקרא, במיוחד של החלק מהפרשה שהילד או הילדה מעוניינים לקרוא. לימוד טעמי המקרא נעשה בחלקו במסגרת קבוצתית ובחלקו באופן אישי על ידי מורה בית תפילה ישראלי.

מסגרת הטקס:

טקסי בני ובנות מצווה באופן מסורתי מצויינים על ידי עלייה לתורה בקהילה. זהו הבסיס שעליו גם אנו מקיימים את טקסי בני ובנות המצווה. העלייה לתורה נעשית במסגרת תפילת שחרית של שבת (בוקר) או מנחה של שבת (אחה”צ). ניתן גם לקיים תפילה עם עלייה לתורה בימי שני וחמישי בבוקר, במסגרת תפילת שחרית של חול.

התפילות בבית תפילה, כמו קבלות השבת הקהילתיות, הן שוויוניות (גברים ונשים יושבים יחד), מוזיקליות (מלוות בכלי נגינה) ומשלבות טקסטים ושירים בני זמננו עם התפילות המסורתיות. המשפחה מוזמנת להיות מעורבת בבחירת חלק מהתכנים של התפילה שבמסגרתה מתקיימת העלייה לתורה של בן או בת המצווה.

תאריכים
כעת עוד אין מועד קבוע למחזורים הבאים. המשיכו להתעדכן באתר, בדף הפייסבוק ובניוזלטר שלנו כדי לדעת כשנפתח החוג הבא.

לקבלת מידע ופרטים נוספים, נא ליצור קשר עם נעם – הרכזת האדמיניסטרטיבית של בית תפילה ישראלי 077-3003655 bti@btfila.org


 

טקסי חיים נוספים

בית תפילה ישראלי מזמין את הציבור להשתתף ולחגוג טקסי חיים כמו : נשואים, בריתות לבנים ובנות , שבתות כלה וחתן וכדומה , מתוך חוויה אישית ולימוד מעמיק של המקורות . לפרטים וקבלת מידע נוסף נא לפנות לנעם, 077300365.

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2019
  • בניית אתר: felix007.co.il