הצוות

הא.נשים של בית תפילה ישראלי

הרב אסטבן גוטפריד

מייסד עמית, רב ומנהל

הרב אסטבן גוטפריד נמנה עם מייסדי “בית תפילה ישראלי” ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם.  אסטבן נולד בבואנוס איירס שבארגנטינה ב-1965. הוא גדל  בבית מסורתי וציוני, והתחנך בבתי-ספר יהודיים ובתנועת הנוער של התנועה המסורתית, שם התוודע לחיי קהילה עשירים, ומשמעותיים. חותם עמוק במיוחד טבע בו רב הקהילה ומייסד בית המדרש לרבנים באמריקה לטינית הרב מרשל מאייר, אתו הוא למד במסגרות שונות , ואשר הפך למודל ומקור השפעה בחייו.

אסטבן עלה לארץ ב-1983 ולמד במכינה למדעי הרוח באונ’ תל אביב, ובבתי הספר למשחק “בית צבי” ו”ניסן נתיב”, ובבית הספר למחזאים של ה-Royal Court Theater בלונדון. בתום לימודיו, ובמשך כ-20 שנה היה דמות פעילה בתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה בארץ, כשחקן, מחזאי, במאי ותסריטאי. בין השאר כתב ושיחק  בסרט   “נקמתו של איציק פינקלשטין” אשר זיכה אותו ב-7 פרסי “אופיר”, כולל שניים אישיים כשחקן וכתסריטאי.בעקבות העיסוק הרבני במנהיגות בית תפילה ישראלי, פנה אסטבן ללימודי רבנות בתוכנית הישראלית לרבנות של HUC (היברו יוניון קולג’) בירושלים. ב-2012  קיבל את ההסמכה לרבנות מטעמם. הסמכה נוספת קיבל בשנת 2016 מטעם התכנית לרבנות ישראלית של מכון שלום הרטמן והמדרשה באורנים. אסטבן נמנה עם מייסדי רשת הקהילות להתחדשות יהודית וחבר בצוות המרכז של הרשת, המאגדת למעלה מ-40 קהילות תפילה ישראליות חדשות שאינם משוייכות לזרמים הדתיים.

אסטבן מתגורר בתל אביב, נשוי לרות ואב למאיה וטובי

 
 

הרב ד"ר רני יגר

מייסד עמית ורב

הר ד"ר רני יגר נולד והתחנך בתל אביב, גר בירושלים. בשנת 2004 היה מקימי בית תפילה ישראלי בתל אביב ומשמש עד היום כרב– שותף. עמית מחקר וחבר הנהלת בארי במכון שלום הרטמן. כתב דוקטורט בנושא “התרבות היהודית – ישראלית בעיניו של אברהם שלונסקי” בחוג לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר אילן. שימש כאיש סגל במכללת “עלמא”, בתכנית “אופקים” של תל אביב וב”פידיאה”, המכון ללימודים בסטוקהולם, שבדיה. בוגר המחזור הראשון של התכנית לרבנות ישראלית.
נשוי ואב לארבעה.