ביחד ננצח! רשימת יוזמות חברתיות

קצב הפתיחה והסגירה של ה”אקורדיון” התגבר בימים האחרונים, ולצד הסיכון הבריאותי, כמות ההולכת וגדלה של נדבקים, חולים ומבודדים, גם גוברת המצוקה הכלכלית והנפשית של רבים.

מה תפקידה של הקהילה בימים אלו? מה נוכל אנחנו לעשות יחד כדי לקדם את הערבות ההדדית הבסיסית בינינו?  כמה שבועות לפני שנקרא ביחד “מי יעשר ומי יעני, מי ינוח ומי ינוע” בתפילת ונתנה תוקף, אנו מבקשים להתייצב בצומת הזאת ולרכז  מספר של יוזמות חברתיות וקהילתיות של נתינה, של עזרה לזולת, של ערבות הדדית, של הזדמנויות תעסוקה, ובכלל כל יוזמה אשר תוכל להיות לעזר לחברים וחברות בקהילה בימים אלו.

המצוקה הבריאותית והכלכלית אינה מדלגת על אף אחד, אך יש מי שיכול היום לתת ויש מי שזקוק היום לקבל. רשימת היוזמות כאן פונה לשתי הקבוצות כאחד. אפשר לתרום ואפשר להיתרם, אשר להירשם כדי לחלק אוכל ואפשר להירשם באופן אנונימי כדי לקבל חבילות מזון. אפשר להציע תעסוקה ואפשר לחפש עבודה.

 

רשימה זו היא חלקית מאוד והתחלתית בלבד. אנא שלחו לנו את היוזמות שאתם מכירים וניצור יחד בנק של יוזמות לטובת כולנו.

רשימת יוזמות חברתיות

עמותת רוח טובה

רוח טובה הינה עמותה המציעה מגוון רחב של התנדבויות ברחבי הארץ, מסוגים שונים ולצרכים שונים 

https://www.ruachtova.org.il

נותנים באהבה

נותנים באהבה הוא חלק מהמרכז הארצי לרווחה בישראל ודואג לערכות וסלי מזון למשפחות, בארוחות חמות, אוכל לקייטנות ולבי"ס ואף ערכות לתלמידים.

notnim.org

לשובע

העמותה מפעילה מעונות, בתי נוער, מסעדות לנצרכים, חבילות סלולריות ייעודיות וניידות איסוף כדי שכל אדם יזכה לחינוך ותזונה ראויים.

https://www.lasova.org.il

לקט ישראל

לקט ישראל הינו ארגון הפועל להצלת עודפי מזון והעברתם לאלו הזקוקים להם

https://www.leket.org

לאתר לקט ישראל לחצו כאן

פתחון לב

ארגון מציע מיצוי זכויות לכל אדם, תוכניות ליווי לבני נוער וסיוע הומניטרי לאלפי משפחות נזקקות סיוע רפואי, משפחתי, סלי מזון ועוד.

https://www.pitchonlev.org

לקט ישראל

לקט ישראל הינו ארגון הפועל להצלת עודפי מזון והעברתם לאלו הזקוקים להם

https://www.leket.org

לאתר לקט ישראל לחצו כאן